Mijn schoonvader heeft vorig jaar februari zijn spouwmuur laten isoleren door Koston.Wij waren daar gisteren en ik heb zijn meterstanden opgenomen. Ik heb de periode februari 2010 t/m februari 2011, de periode VOOR isoleren, en de periode februari 2011 – april 2012, de periode NA de isolatie.
Ik heb uit mijn eigen administratie het aantal graaddagen berekend voor beide periodes. Hier moet ik wel bij zeggen dat het onze graaddagen zijn van meetstation Lelystad en dus niet het exacte aantal graaddagen in de buurt van de woonplaats van mijn schoonvader. Ik verwacht overigens niet dat hier hele schokkende verschillen in gaan zitten.
Het resultaat
Als ik zijn gasverbruik over beide lange periodes met elkaar verreken met graaddagen dan kom ik op een spectaculaire daling van maar liefst 31% van zijn gasverbruik. Omgerekend in harde cijfers is dit maar liefst meer dan 700m3 gasbesparing per jaar. Als ik uitga van het huidige prijspijl van ongeveer 60cent per m3 dan bespaard mijn schoonvader meer dan 400 euro op jaarbasis. Uit mijn hoofd was de investering iets van 1800 euro. Dat zou dus een terugverdientijd zijn van iets meer van 4 jaar.
Conclusie?
Spouwmuurisolatie? Je bent een resolute dief van je eigen portemonnee als je net NIET laat doen.