Wederom dankzij het forum op tweakers.net ben ik nu in staat om mijn SR1168C controller zelf uit te lezen. Ik heb hiervoor de Soladin software die ik eerder heb geschreven aangepast voor de SR1168C. Het basisproces werkt namelijk exact hetzelfde. Je stuurt er een init string heen en je krijgt een grote string met data terug. Die string moet je daarna uit elkaar lego’en en verwerken.
Zonneboiler is op dit moment ijskoud. Waarom? Omdat we een zwembad in de voortuin aan het vullen zijn. De uitgelezen temperaturen komen 1:1 overeen met wat op het display staat. Ik moet nu de code nog verder aanpassen zodat hij een HTTP connectie opzet en de temperaturen doorgeeft aan mijn database. En daarna uiteraard mijn eigen intranetpagina aanpassen waar de temperaturen op staan.

Hoi Martin,
Je bent geweldig bezig. Mag ik he vragen of je de standaard ultisolarsoftware ook pratend hebt gekregen via hun eigen vbus pc adaper? Ik heb alles gedaan wat ze zeiden maar ik krijg de data niet binnen terwijl er wel contact is. Heb je een suggestie?
Ik heb de software van ULTISolar werkend gehad op mijn vorige server, dat was een Windows XP machine ( Engels ). Op mijn Windows 7 machine heb ik de software nog niet geprobeerd. Mijn eigen brouwsel werkt wel.
Mocht je een beetje handig zijn met programmeren in Java dan mag je mijn testproject wel hebben.
Dat is aardig van je. Voorlopig wil ik eerst hun eigen software operationeel krijgen. Welke vbus of adapter gebruikte jij? Ik vermoed dat daar wat mee is.
Ik heb meteen bij het kopen van de SR1168C ook een RS485 –> USB adapter gekregen destijds inclusief een sd kaart met alle software. Die van mij is groen doorzichtig en je kan de rx/tx leds binnenin goed zien.
Wat je eventueel kan doen is met mijn software controleren of je in elk geval requests kan verzenden naar de controller en een response terug krijgt. Als dat werkt dan weet je dat de kring werkt en kan je verder zoeken.
Zie je alleen je TX led branden en er komt data terug dan moet je dus verder zoeken.
Ik heb een prut rs485 usb ding. Had er 2, 1 viel meteen al uitelkaar ( Ik heb de 1188 en 1168 naast elkaar draaien) ledloze versie hier. Zal een met leds ergens bestellen, goed idee. Hun software heb ik gedownload want die zat er niet bij, er staat nu ook win 8 driver online.
Herkend hij bij jou wel de automatische flow meter? Ik moet nog steeds handmatig flow invoeren voor kwh bepaling.
Ik vrees dat ik me onkundig voel met je software aan de slag te gaan, zodoende.
Voor de belangstellenden
http://manual.ultisolar.com/sr1188.html