De installatie is vandaag voltooid. Ik heb alle leidingen geïsoleerd, alle sensoren geplaatst, controller opgehangen en daarna de controller geconfigureerd.
Vooral het isoleren van alle leidingen was ontzettend veel werk en ook het instellen van de controller was een lastig karweitje. Ik ben nu achteraf heel erg blij dat ik van te voren de handleiding meerdere malen heb gelezen en van te voren een plan heb gemaakt van alle instellingen.
Sensoren
Ik heb het aantal sensoren drastisch uitgebreid, gewoon omdat het kan 🙂 De sensoren!
- Sensor 0, Aanvoertemperatuur richting de collector
- Sensor 1, Collectortemperatuur
- Sensor 2, Temperatuur onderaan in de boiler
- Sensor 4, Temperatuur middenin de boiler
- Sensor 5, Retourtemperatuur vanaf de collector
- Sensor 6, Temperatuur van de retour van de CV
Sensoren 1 en 2 worden gebruikt voor het bepalen of de collectorpomp moet lopen. Sensoren 4 en 6 worden gebruikt of het retourwater van de CV door de zonneboiler moet of niet. De controller kan ook de opbrengst van de collector meten. Dit wordt gedaan door sensoren 0 en 5 en omdat de controller weet wat de maximale flow van de pomp is ( 6 liter per minuut ).
SD kaart
De SR1168 controller heeft ook een mogelijkheid tot uitgebreide datalogging met een SD kaart. Ik heb een SD kaart geformateerd en in de controller geplaatst. De kaart werd meteen opgepakt en out of the box begon de controller ook meteen te loggen. Ik ben ontzettend benieuwd wat voor statistieken er naar voren komen!
Modulerende pomp
Nog zo’n leuk voordeel. Deze controller heeft de mogelijkheid om de collectorpomp modulerend aan te sturen. De controller probeert op deze manier zo lang als mogelijk een zo hoog als mogelijk temperatuurverschil tussen de collector en boiler te behouden. Groot voordeel hiervan is is dat de pomp langer en langzamer draait en de boiler sneller warm wordt bovenin. Met andere woorden: Het rendement van de collector gaat omhoog!
Drieweg klep
Het aansturen van de drieweg klep was ook nog even een uitdaging. Er komen drie draden uit de klep, zwart, rood en geel. Zwart is de nul, rood en geel zijn de schakeldraden. Er zit echter maar 50cm kabel aan de klep en mijn controller hangt 3 meter verderop. En de bouwmarkt verkoopt geen drie aderig draad met zwart/rood en geel. Ik heb dus maar een standaard 3 aderige 1,5mm2 snoer gebruikt met bruin, blauw en geel/groen. Met tape heb ik aan het uiteinde bij de controller de juiste kleurcodering aangegeven.
Mocht er iemand een andere oplossing hebben dan hoor ik dat graag!
De foto’s
Dear Martin,
Thanks for the letter. my email was returned back as a spam by your hosting.
For the importtool problem, i think the time settings in your computer needed to be updated.
For SR1168 software, 1. please try to renew the driver for the 485 to usb adapter.
If you bought the adapter by yourself, maybe not suitable for the controller.
2. if still not working, pls screenshot us the homepage of the software and let’s see.
3. pls tell us your available time, if possible, we try to remote assist to see what’s going on by MSN remote control kit.
Regards
Woolf
info@ultisolar.com
Hoi Martin,
Ik heb ook een sr1168 controller, en wil er ook de 3-weg klep mee schakelen om CV retour wel/niet door de boiler te laten lopen.
Welk schema heb jij gekozen in de controller, en hoe laat je de controller de klep precies bedienen? Schakelt dat interne relais bij een verschil van de temp van sensor 6 en 2 ?
Gr,
Han